ogród

Filtry
Done

Mikroorganizmy do ogrodu

W ofercie naszego sklepu znajdziesz wysokiej jakości, produkty mikroorganiczne bazujące na żywych kulturach bakterii i ziołach. Oznacza to, że nasze probiotyczne produkty zadbają o mikrobiom gleby (czyli o całe jej życie mikroorganiczne ) i naturalnie podniosą jej żyzność. Ogród to miejsce, w którym mamy czuć się jak w raju. Wiosną i latem, przygotowujemy wygodne oazy i chętnie w nich odpoczywamy, ciesząc się widokiem kwitnących roślin i nasłuchując lekko brzęczących owadów zapylających. Ogród, to także nasze miłe miejsce pracy, w którym jak to w życiu codziennym pojawiają się niewielkie problemy i pytania. Jak pielęgnować ogród w naturalny sposób? Jakich naturalnych produktów używać do użyźniania gleby czy zwalczania chorób grzybowych i szkodników? Czy są na naszym rynku produkty, które pomogą w zwalczaniu szkodników, ale przy tym będą bezpieczne dla mieszkających w ogrodzie zwierząt i biegających małych dzieci? Otóż, ze wszystkimi tymi problemami poradzisz sobie jeśli Twoja pielęgnacja roślin będzie oparta o produkty mikroorganiczne, naturalne, bezpieczne dla wszystkich organizmów żywych. Wartym wspomnienia jest fakt doboru odpowiednich odmian krzewów, drzew i kwiatów. W ograniczeniu zużycia chemicznych pestycydów pomogą Ci także odmiany odporne na szkodniki i choroby.

Probiotyczny Ogród

Bazując w codziennym życiu na produktach probiotycznych, w kwestii pielęgnowania ogrodu, również mamy dla Ciebie gotowe naturalne rozwiązania. Wykorzystując w swoim ogrodzie, bio nawozy (kompost, obornik), wyroby mirkoorganiczne (powstające w procesie fermentacji użyźniacze gleby), naturalne preparaty ziołowe – ograniczające występowanie szkodników i chorób grzybowych, Twój ogród będzie zdrowy i bujny.

Autorka książki “Ogród probiotyczny” pięknie wyjaśnia nam, że ogród probiotyczny to miejsce, w którym życie wspierane jest mikroorganizmami na każdym etapie rozwoju plonu, począwszy od kiełkowania , wzrostu, kwitnienia i wydania owoców, przez zamieranie, rozkład i rozpad. Bardzo ważną funkcję w ogrodzie probiotycznym pełnią aplikowane do gleby fermenty przygotowane z rożnych ziół (często traktowanych przez ludzi jako chwasty). Wprowadzane do gleby efektywne mikroorganizmy wpływają korzystnie na ograniczanie w glebie toksycznych substancji. Ograniczają ilość pozostałych w glebie pestycydów. To bardzo ważne, jeśli chcemy uzyskać zdrową glebę i w efekcie zdrowe warzywa i owoce. Wykonując oprysk, przygotowany z niechlorowanej wody i naszych probiotycznych produktów tj. EmFarma, EmFarma Plus, Ema5 czy Ema5 z wrotyczem, nie musisz ubierać rękawiczek ani maseczki. Przygotowany roztwór jest w 100% naturalny, bezpieczny dla naszej skóry i dróg oddechowych. Jeśli posiadasz w swoim ogrodzie zwierzęta (np. psa, kota), nie musisz się martwić kiedy będą biegały po ogrodzie tuż po oprysku. Nasze mikroorganiczne produkty nie mają okresu karencji i prewencji. Dzięki systematycznym opryskom i podlewaniu roślin przyczynisz się do odbudowy mikroflory gleby w przydomowych ogródku.

Co daje użyźnianie gleby w ogrodzie?

Bardzo wiele! Dzięki bogatej w mikroby, składniki odżywcze i witaminy glebie Twoje rośliny lepiej i szybciej rosną. Są zdrowsze i zdecydowanie mniej podatne na uszkodzenia. Zdecydowanie szybciej regenerują się po uszkodzeniach spowodowanych przez szkodniki, czy niekorzystne warunki pogodowe. Pożyteczne mikroorganizmy użyźniają glebę i udostępniają w niej wiele składników odżywczych (które do tej pory były niedostępne do pobrania dla roślin). Dzięki temu, plon który uzyskujemy np. na przydomowych warzywniaku jest zdrowy, pełen wartościowych witamin i minerałów. Bakterie kwasu mlekowego przyczyniają się do lepszego ukorzeniania roślin. Ziemia jest grudkowata, o większej zawartości próchnicy. Przygotowywanie podłoża pod uprawy, polegające na regularnym zwiększaniu ilości materii organicznej w glebie (np. stosowanie obornika, kompostu, pożytecznych mikroorganizmów, ziół) przyczynia się do zwiększania brioróżnorodności w ekosystemie ogrodowym. To bardzo ważna rola każdego z nas. Nie wyjaławiaj, biologizuj i odnawiaj.

Mikroorganizmy w ogrodzie

Mikroorganiczne, naturalne produkty serii Witalny Ogród (EmFarma, EmFarma Plus, Alginit i Bokashi) działają długofalowo. Dzięki stosowaniu tych naturalnych użyźniaczy / stymulatorów wzrostu 3-4 razy w sezonie, zabezpieczasz glebę przed chorobami grzybowymi i wspierasz jej proces mineralizacji i humifikacji, które prowadzą do powstawania próchnicy w glebie. Możesz je łączyć z naturalnymi nawozami organicznymi, mieszankami ziół i innymi naturalnymi odżywkami czy produktami ograniczającymi choroby grzybowe. Walka z chorobami i szkodnikami pojawiającymi się na roślinach, nie musi być trudna. Wręcz odwrotnie powinna być stosunkowo łatwa i bezpieczna dla naszych dróg oddechowych, skóry i środowiska. Pamiętaj, im więcej materii organicznej w glebie, im jej skład jest bardziej różnorodnym tym gleba jest bogatsza w składniki odżywcze. Wówczas zdrowo odżywiona roślina i bogata w mikroby, staje się odporna na wszelkiego rodzaju patogeny. Nadaj nowy kierunek swojemu nawożeniu i pielęgnacji roślin. Stwórz Swój Probiotyczny Ogród. Zrezygnuj z chemicznych środków ochrony roślin, wprowadź do gleby pożyteczne bakterie i przyspiesz rozkład będącej w glebie materii organicznej. Twoje owoce i warzywa będą pyszne i zdrowe. Jeśli chcesz zgłębić wiedzę o probio emach (pożytecznych mikroorganizmach) i wyrobach, które mają te probiotyczne szczepy bakterii w składzie, koniecznie przeczytaj publikacji Dr Teruo Higa z Uniwersytetu Wysp Riukiu.

Jeśli masz pytania zachecamy do kontaktu z naszymi Licencjonowanymi Doradcami Probiotechnologii. Chętnie doradzimy i odpowiemy na wszelkie pytania (tel: +48/510 083 086).