sprzątanie

Filtry
Done

Naturalne środki do sprzątania

Chcesz wiedzieć, czy naturalne środki czystości są skuteczne i jakie najlepiej wybrać? Zapraszamy do zapoznania się z linią ekologicznych, mikroorganicznych środków czystości. Zaopatrzymy Cię w kilka wydajnych bio płynów czyszczących, które oprócz właściwości myjących, pięknie odświeżają powietrze, nie powodują alergii, są bezpieczne dla ludzi, zwierząt i roślin. Ich dodatkowym atutem jest wprowadzanie w przestrzeni domowej pożytecznej flory bakteryjnej. Wykorzystując preparaty mikrobiologiczne wspierasz środowisko. Jeśli Twoje domowe środki czystości to głównie chemiczne detergenty i chcesz się dowiedzieć na co je wymienić, dobrze że tu jesteś. To szczególnie ważne jeśli w Twoim domowym otoczeniu mieszkają dzieci czy zwierzęta lub gdy występują alergie skórne czy wziewne. W naszym sklepie znajdziesz kilka, absolutnie niezastąpionych, naturalnych, mikroorganicznych produktów, które posłużą do sprzątania niemalże wszystkich domowych zakamarków. Rozpoczynając przygodę z mikroorganicznymi koncentratami do sprzątania pamiętaj, że są niesamowicie wydajne, przeznaczone do rozcieńczania w niechlorowanej wodzie (woda odstana przez noc) i przeznaczone do sprzątania kuchni, łazienki, mycia naczyń, podłóg i blatów. Zawsze zachęcam do przygotowania na łazienkowej lub kuchennej półce miejsce na sodę oczyszczoną, ocet i 3 probiotyczne, ekologiczne środki czyszczące. Mając kilka prostych, naturalnych produktów tj. soda, ocet, BioKlean Soft, ProBio Cleaner i Probiotyczny płyn do mycia naczyń, wyczyścisz dom niczym perfekcyjna Pani lub Pan domu. Co więcej, czyszcząc początkowo mocno zabrudzone miejsca jak zlewozmywak czy toaleta (sodą i octem) mocno sterylizujesz środowisko oznacza to, że brakuje na jego powierzchni pożytecznej flory bakteryjnej. Takie sterylne środowisko to idealne miejsce dla rozwoju patogennych bakterii. Zaszczepiając na powierzchni blatów, kuchenki czy deski do krojenia pożyteczne bakterie zawarte w proponowanych przez nas środkach czystości, zabezpieczasz swoją domową przestrzeń przed pleśniami i niepożądanych patogennymi bakteriami.

Mikroorganiczne koncentraty do sprzątania domu: BioKlean Soft i ProBio Cleaner muszą się znaleźć w Twojej łazienkowej szafce jeśli tylko jesteś fanką lub fanem naturalnego sprzątania. Czasami bywa tak, że musisz podjąć pewne zmiany ze względu na obecność małego dziecka lub zwierzęcia czy nasilającej się u domowników alergii skórnej. Proponowane przez nas probiotyczne wyroby, zawierają w swoim składzie wyłącznie naturalne składniki tj: żywe kultury bakterii, metabolity bakterii, kwasy organiczne, naturalne olejki eteryczne, wyciągi ziołowe i roślinne oraz soki owocowe. Tak przygotowane kompozycje radzą sobie w 100% z ciężkimi zabrudzeniami (plamy, zaschnięte resztki pokarmu, delikatne naloty kamienia, osady czy kurz). Ze względu na zawartość probiotycznych bakterii (w tym szczepów bakterii kwasu mlekowego) wprowadzają w domu wyjątkowy mikroklimat i odświeżają domowe powietrze.

Czym się wyróżniają probiotyczne środki czyszczące? Odpowiadając na to pytanie muszę na wstępie zaznaczyć, że przede wszystkim są bezpieczne dla każdego organizmu żywego, nie podrażniają naszej skóry i dróg oddechowych. Wyróżniają się zawartością w składzie żywych kultur bakterii, głównie obecnością pożytecznych bakterii kwasu mlekowego. To te bakterie, które występują wewnątrz i na zewnątrz naszego organizmu. Śmiało dodaję, ze owe produkty dbają o mikrobiom naszej skóry. Do sprzątania nie zakładaj rękawiczek, nie chowaj przed dzieckiem, niech sprząta razem z Tobą. Nasze mikroorganiczne wyroby czyszczące idealnie sprawdzą się także przy pielęgnacji roślin domowych i odświeżaniu zwierzaków i ich legowisk. Jeśli chcesz odświeżyć sierść pupila po spacerze (mój pies często wraca cały umorusany) śmiało! Możesz rozcieńczyć np. BioKlean Soft z wodą i opryskać całego psiaka i przetrzeć ściereczką. Cała linia naszych ekologicznych środków zawiera w swoim składzie naturalne olejki eteryczne, wyciągi ziołowe i dodatki czyszcząco ścierające jak np. Probiotyczny puder. Takie kompozycje, rewelacyjnie usuwają wszelkiego rodzaju brud, nadają się do czyszczenia szyb. Zatem możesz wyczyścić przy ich pomocy cały dom.

Często dostaję pytanie Czy chemia ekologiczna jest ekonomiczna?. Wszystkie dostępne w naszym sklepie wyroby probiotyczne podane są w formie koncentratów. Cena jednostkowa jest nieco wyższa niż dla standardowo dostępnej chemii w supermarkecie, ale pamiętaj, że koncentraty rozcieńczasz i przygotowujesz z nich własne naturalne czyściki. Wobec tego, z uśmiechem na twarzy mogę napisać, że cała gama wyrobów posłuży Ci na dłużej, a jej stosowanie wpłynie pozytywnie na zdrowie Twoje, Twojej Rodziny i środowiska.

Proponowany przez nas ProBio Cleaner (o pięknym lawendowym lub cytrynowym zapachu), BioKlean Soft, Probiotyczny płyn do mycia naczyń i wiele innych, wykorzystasz na kilka sposobów. Do cięższych zabrudzeń, użyjesz gotowych koncentratów, do codziennego odświeżania powierzchni domowych – postawisz na formy rozcieńczone z wodą ( co wpłynie dodatkowo na większą wydajność produktów). Zastanawiasz się jak samodzielnie przygotować naturalne środki czystości? Śledząc nasze social media (Facebook, Instagram Probiolife) możesz obejrzeć filmy instruktażowe dotyczące przygotowywania własnych czyścików, jak również możesz pobrać przygotowany PDF o Probiotycznie czystym domu. Z naszych kilku ekologicznych płynów, przygotujesz własne kompozycje czyszczące i zastąpisz szereg chemicznych detergentów.

Ile polskich marek, które produkują naturalne i ekologiczne płyny do czyszczenia, a przy tym dbają o środowisko, jesteście w stanie wymienić? Ja podam Wam swoją ulubioną: Probiotics Polska. Współpracuję z tą Rodzinną Firmą od 15 lat, współtworząc z nimi produkty probiotyczne. To wyroby, które polecam do utrzymania czystości w całym domu. W końcu, mamy na rynku w 100% polskie i ekologiczne środki do sprzątania. Czy da się dzięki nim całkowicie wyeliminować chemię sklepową? Pewnie, że się da. Te mikroorganiczne produkty posłużą nam do mycia podłogi, całej kuchni i łazienki. Pamiętaj, że masz też w swojej kuchni wiele naturalnych czyścików tj. soda, cytryna czy ocet. Zawsze warto się nimi wspierać, aby tylko unikać detergentów.

Dlaczego jednak tworzyć domowe środki czystości, zamiast kupić gotowy produkt w sklepie? Ja zachęcam najczęściej do zakupu bazy kilku koncentratów, które starczają na dłużej. Przygotowując na bieżąco swoje własne mikstury czystości, możesz modyfikować receptury w zależności od potrzeb. Zapraszam raz jeszcze do śledzenia naszych filmów instruktażowych i przejścia na stronę eko.

Pamiętaj, że przy sprzątaniu nie musisz używać żadnych środków zabezpieczających typu: rękawiczki, maseczki ponieważ wyroby dbają o barierę ochronną naszej skóry (naturalny mikrobiom) i nie wykazują działania drażniącego. Pamiętaj, że nasz zespół Licencjonowanych Doradców Probiotechnologii, chętnie doradzi w przygotowaniu naturalnych środków czystości i podpowie, które mikroorganiczne koncentraty najlepiej sprawdzą się do przygotowania sprawdzonych receptur czyszczących. Najczęściej chwalone i używane to mikroorganiczny płyn do mycia naczyń, przygotowany z BioKlean Soft, wody i probiotycznego płynu do naczyń, mgiełka do czyszczenia powierzchni kuchennych oraz ProBioCleaner używany po rozcieńczeniu z niechlorowaną wodą do czyszczenia uciążliwych zabrudzeń. Zobacz także przygotowane zestawy do sprzątania i dołączone darmowe instrukcje w przejrzystej formie.

Poznaj nasze domowe środki czystości i dołącz do naszego “Probiotycznie czystego domu”.