Moc oleju kokosowego
0

Olej kokosowy od niedawna stał się bardzo popularnym produktem używanym zarówno w kuchni, jak i w kosmetyce. Zawiera nasycone kwasy tłuszczowe: kwas laurynowy i kaprylowy, substancje te słyną z właściwości bakterio- i grzybobójczych. Dzięki tym właśnie kwasom,  niszczy szkodliwe drobnoustroje, które są przyczyna wyprysków i zmian trądzikowych, nie uszkadzając przy tym naturalnej warstwy ochronnej skory. Intensywne działanie nawilżające sprawia, że można nim odżywiać całą skórę. Olej dobrze się wchłania i pozostawia przyjemny delikatny zapach.

Dzisiaj zaproponuje Wam dwa proste sposoby zastosowania oleju kokosowego.

Przetestowałam je na własnej skórze i mogę w czystym sercem powiedzieć, że są naprawdę skuteczne i proste ! 😉

Peeling do ust

 Ostatnio bardzo popularny produkt, który możecie przygotować w domu. Dzięki temu będzie w 100% naturalny, bez sztucznych dodatków, których staramy się unikać ! 😉

Potrzebujesz tylko trzech składników:

  • oleju – zachęcam cię do wykorzystania oleju kokosowego, ale możesz użyć także oleju z oliwek
  • cukru – który będzie podstawa naszego peelingu, może to być zwykły biały cukier, brązowy, czy tez cukier kokosowy, który świetnie będzie się łączył z olejem kokosowym.
  • Oraz dodatki, aby dopełnić nasz peeling proponuje dodać wiórki kokosowe, kakao…. Ogranicza Cię tylko wyobraźnia 🙂

Wykonane jest bardzo proste, wystarczy zmieszać wybrane trzy produkty

Olej + cukier  +  wybrane dodatki  =  peeling gotowy ! 

Moim ulubionym połączeniem jest olej kokosowy, biały cukier i wiórki kokosowe, taki peeling smakuje jak rafaello 😉

Regularnie stosowany peeling do ust zapewni Ci piękne i gładkie wargi.

Uwaga! Skóra ust jest bardzo wrażliwa dlatego wykonuj peeling nie więcej niż 1-2razy w tygodniu.

Wieczorna regeneracja skóry

 Olej kokosowy z powodzeniem możemy stosować na skórę twarzy oraz całego ciała. Szczególnie w okresie mroźnej zimy, czy dużych upałów, kiedy nasza skóra jest narażona na przesuszenie. Dzięki swoim nawilżającym, odbudowującymi i regenerującym właściwościom pomoże dostarczyć ulgi naszej skórze i dobrze przygotować ją do lata. Możemy stosować go do demakijażu, albo zamiast kremu nawilżającego na noc. Najlepsze efekty przynosi kiedy jest w sowiej naturalnej postaci.

Ja zaczęłam stosować olej kokosowy rok temu. Miałam poważne problemy ze skóra i bardzo ciężko było dobrać mi kosmetyki, które by ją mocno nawilżyły i jej nie podrażniły. Spisał się na medal i od tego czasu stosuje go codziennie !

Olej kokosowy nakładam na twarz każdego wieczoru,  zamiast kremu nawilżającego. 

Uwierzcie mi, regularne stosowanie tego oleju przynosi naprawdę rewelacyjne efekty. Nie podrażnia skóry i bardzo mocno nawilża. Potrafi poradzić sobie nawet z najbardziej problematycznymi skórami.

Dobrej jakości olej kokosowy, nierafinowany możecie dostać w naszym sklepie, znajdziecie tam również cukier kokosowy, który wykorzystacie do zrobienia peelingu , a także w kuchni ! 😉

0

TOP

X