DIY- naturalne kosmetyki!
0

SKÓRA spełnia wiele różnych funkcji:

utrzymuje wodę wewnątrz organizmu, reguluje temperaturę ciała, przekształca świtało słoneczne w witaminę D i pomaga w wyeliminowaniu toksyn. Flora bakteryjna skóry nie tylko ułatwia pozbywanie się toksyn, ale nieustannie walczy z patogennymi mikroorganizmami z otoczenia, nie pozwalając przeniknąć im do wnętrza organizmu. Jest naszą naturalną tarczą, dlatego powinniśmy poświęcić jej dużo uwagi podczas codziennej pielęgnacji oraz rozsądnie dobierać kosmetyki, aby dodatkowo nie narażać jej na kontakt ze szkodliwymi dla niej substancjami.

Dzisiaj chciałabym zachęcić Cię do sporządzenia własnych kosmetyków, dzięki którym będziesz mogła mieć pełną kontrolę nad stanem Twojej skóry 🙂

Większość produktów, z których możesz samodzielnie zrobić swój kosmetyk znajduje się w Twojej KUCHNI !

Bio-Olej-Kokosowy-30ml              Zacznijmy od demakijażu

Jest to bardzo ważny krok w pielęgnacji Twojej skóry, jeśli mieszkasz w mieście, gdzie powietrze jest mocno zanieczyszczone. Do demakijażu możesz używać olei, które na pewno znajdują się w Twojej kuchni: oliwa z oliwek, olej kokosowy czy olej z awokado. Możesz zastosować jeden z nich lub stworzyć mieszankę wielu olei, dzięki czemu dostarczysz skórze więcej składników odżywczych !

 

Jeśli spróbowałaś oczyszczać twarz w ten sposób lub oczekujesz czegoś więcej, proponuję Ci pójść o krok dalej i zrobić swój własny preparat do demakijażu !

 

Będziesz potrzebowała:

  • Świeżego płynu z aloesu lub soku aloesowego (aloes wspomaga regenerację skóry, działa nawilżająco oraz jest bogaty w antyoksydanty),
  • Miodu (posiada właściwości antybakteryjne i nawilżające),
  • Kilka kropli ulubionego olejku zapachowego.

Wszystkie składniki przenieś do miseczki i dokładnie wymieszaj. Tak przygotowany preparat nakładaj na twarz wacikiem kosmetycznym. Następnie dokładnie spłucz ciepłą wodą.

Voilà! Preparat do demakijażu gotowy  😉

 

Pamiętaj, że tak przygotowany kosmetyk możesz przechowywać w lodówce maksymalnie kilka dni !!

 

Więcej wskazówek na temat przygotowywania naturalnych kosmetyków, znajdziecie w kolejnych wpisach

Sylwia 🙂

 

0

TOP

X