Dbamy o domowy zwierzyniec
0

Polska znajduje się w czołówce państw pod względem liczby zwierząt domowych w stosunku do liczby mieszkańców. Szacuje się, że hoduje się u nas 5 mln kotów i około 9 mln psów. Ten ogromny zwierzyniec wymaga dużej troski o zapewnienie mu właściwych warunków bytowania, dbałości o zdrowie i środowisko, w którym przebywają nasi pupile.

Pomocne w tym mogą być ProBio Emy. Ich stosowanie wpływa bardzo korzystnie na stan zdrowia i wygląd domowych zwierzaków. Pozwala też zmniejszyć, a nawet wyeliminować szkodliwe substancje chemiczne, dziś jeszcze dosyć powszechnie używane w hodowli kotów, psów i innych zwierząt.

Stosowanie m.in. BioKleanu Soft, Pro-Biotyku (em15) czy EmFarmy jest całkowicie bezpieczne dla ludzi, jak i dla zwierząt i roślin. W wielu polskich domach sięga się już po te preparaty, oparte na naturalnych surowcach 🙂

Nasze PSY potrzebują dużo ruchu. Dobrze znamy te spacery, kiedy wracają ubrudzone, ubłocone, bo kąpały się w rzece, szalały i tarzały w krzakach, zaglądały do kosza na śmieci. Po powrocie z takiego spaceru trzeba je umyć, czy choćby oczyścić łapy lub pysk. BioKlean Soft idealnie nadaje się do takich kąpieli, nawet bez dodatkowego spłukiwania. Można nim myć poszczególne części ciała psa i zastosować przed szczotkowaniem, dzięki temu sierść nie będzie się elektryzować i nabierze lśniącego, intensywnego koloru. Oczywiście, tak samo w przypadku kotów, które gubiąc sierść, potrzebują dodatkowej pielęgnacji. BioKelanem Soft przemywamy uszy i oczy, a w przypadku ran i grzybic moczymy w nim łapy, także miejsca ze zmianami skórnymi, zadrapaniami czy trudno gojącymi się ranami.

Wszyscy z Nas którzy kochają koty, borykają się często z nieprzyjemnym zapachem wydobywającym się z kuwety… U mnie problem ten rozwiązał się dzięki zastosowaniu ProBio Cleanera. Zaczęłam spryskiwać i myć kuwetę raz na jakiś czas. Zarówno BioKlean Soft  jak i ProBio Cleaner nadają się także do higienizacji siedlisk i kojców. Bardzo ważne jest dbanie o miejsce, w którym przebywa pies czy kot, w którym śpi i odpoczywa, ponieważ to do tego miejsca wraca na noc i jest tam narażony na pasożyty.

Poprzez zastosowanie ProBio Emów w żywieniu i pielęgnacji psów i kotów przyspiesza się gojenie zadrapań i ran większych i mniejszych, zwiększa się ich kondycja, a zmniejsza występowanie pasożytów wewnętrznych i zewnętrznych. Przy regularnym stosowaniu probiotyków od małego szczeniaka lub kociaka następuje wzmocnienie układu immunologicznego, polepsza się przemiana materii, następuje redukcja stresu, a wskaźnik rozrodczości wzrasta.

Polecam używanie ProBio Emów w domach, w których mieszkają zwierzęta, mając na uwadze to, że żyjąc wspólnie na naszej planecie, stajemy się za siebie odpowiedzialni 🙂

0

TOP

X