Jabłka w aptece?
0

Biopreparaty naturalnego pochodzenia na bazie jabłka Gold Milenium i pożytecznych mikroorganizmów powstają z ekologicznych produktów. W związku z tym posiadają salvere, czyli związki aktywne, które uwalniane są w roślinie w momencie zagnieżdżenia się w niej bakcyli chorobotwórczych (naturalne przeciwutleniacze roślinne).
Substancje te pobudzają wydzielanie w ludzkim organizmie enzymu, który znajduje się tylko w zaatakowanych przez nowotwór komórkach oraz w komórkach charakterystycznych dla stanów przedrakowych. Enzym ten nie występuje w zdrowych komórkach, wchodzi w reakcję z komórkami nowotworowymi. Aby je zniszczyć, potrzebny mu jest współtowarzysz pod postacią przeciwutleniaczy, tj. związków polifenolowych, które wymiatają wolne rodniki i usuwają toksyny na zewnątrz.
Preparat JP-G został przebadany na Akademii Medycznej w Białymstoku przez prof. Lucynę Zarembę. Jest on wytwarzany z produktów ekologicznych, nie stwierdzono żadnych skutków ubocznych przy jego stosowaniu. Preparat bardzo skutecznie zwalcza wszystkie grzyby pleśniowe i workowe, w szczególności Candida albicans. To grzyb najczęściej występujący u ludzi, jest on sprawcą wielu groźnych chorób. Ponadto preparat zwalcza stany zapalne jamy ustnej oraz stany zapalne okolic odbytu. Kuracja trwa około dwóch miesięcy.
JP-2 jest to biopreparat o największej zawartości związków polifenolowych i pektyn. Stężenie polifenoli i pektyn zostało podwyższone przez dodanie pożytecznych bakterii. Prace nad tym preparatem przeprowadzali prof. W. Lewandowski, prof. Priebe i prof. Isidorow na Politechnice Białostockiej w Zakładzie Chemii. Preparat służy do wyłapywania wolnych rodników z organizmu wyrzucanych przez obumarłe komórki. Wytwarzany jest ze składników ekologicznych na bazie jabłka Gold Milenium. Testowano go na komórkach nowotworowych (glejaki) przez prof. M. Borawską na Akademii Medycznej w Białymstoku, gdzie stwierdzono zahamowanie wzrostu komórek nowotworowych w odpowiednio ścisłym stężeniu polifenolowo-pektynowym.
Preparat JP-2 jest bardzo skuteczny w zwalczaniu wirusów grypy. Ponadto stwierdzono zawartość tagatozy, która gwarantuje prawidłowy rozwój mikroflory bakteryjnej, a w konsekwencji ogranicza rozwój bakterii chorobotwórczych, np. Salmonelli. Jest skuteczny w leczeniu anemii i hemofilii, gdyż zwiększa liczbę erytrocytów i fibrynogenu we krwi. Posiada właściwości antyoksydacyjne i ochronne dla komórek. Tagatoza jest polecana dla diabetyków, ponieważ nie podnosi gwałtowanie stężenia glukozy we krwi.
JP-1 jest w fazie testowania. Badaniem jego zajmuje się prof. Jordan Zjawiony z Uniwersytetu w Missisipi. Preparat pomaga w wyhamowaniu uwalniających się na nowo wirusów z zakażonych komórek, co zapobiega dalszemu szerzeniu się infekcji. Jest to najtrudniejszy preparat do produkcji, ale najbardziej skuteczny we wzmocnieniu systemu immunologicznego.
Wszystkie preparaty są w trakcie rejestracji w GIS jako suplementy diety. Produkty do wytwarzania preparatów są bezpieczne, ponieważ w całości pochodzą z produkcji ekologicznej i są certyfikowane przez Ekogwarancję. Preparaty są testowane na osobach z rodziny, przyjaciołach i ochotnikach. Skuteczność preparatów jest bardzo wysoka, cieszą się one dużym zainteresowaniem wśród naukowców i lekarzy. Proces wytwarzania preparatów został opatentowany.
Rynek produktów ekologicznych jest dynamiczny i szybko rozwijający się na świecie, na co jest potężny trend i moda. Spożycie produktów ekologicznych systematycznie wzrasta, więc powinniśmy wykorzystać tę tendencję i uczestniczyć w rozwoju tego rynku.
Głównym koordynatorem naukowym jest prof. Kazimierz Pieńkowski – założyciel Fundacji Innowacyjnej Gospodarki.
JP-G i JP-2

Inż. Jan Skibicki
Białystok Kuriany

0

TOP

X