Naturalne środki do sprzątania
0

Codzienne obowiązki domowe zmuszają nas do korzystania z chemicznych preparatów. Wydaje się nam, że są one niezbędne, aby utrzymać czystość i świeżość w domu. Ale czy jesteśmy świadomi co zawierają w swoim składzie, oraz jak to oddziałuje na nasze zdrowie?

Zastanawialiście się nad przyczyną pojawienia się wysypki i zaczerwienienia na waszej skórze? Może jest to związane z zakupem nowego proszku do prania, czy też przepięknie pachnącego płynu do płukania?

Warto zapoznać się ze składem używanych przez nas preparatów i sprawdzić, czy one faktycznie nam pomagają, a nie szkodzą.

Prześledźmy skład przykładowych produktów.

Powszechnie stosowane środki do sprzątania w domu np. płyn do mycia naczyń, do podłóg czy płyn do szyb. Zawierają one substancje chemiczne takie jak: chlor, amoniak i jego czwartorzędowe pochodne oraz etanoloaminy. Skutkiem wdychania ich oparów jest zaostrzenie się astmy, a nawet jej zapoczątkowanie.

Niewinne mydło, czy pięknie pachnący odświeżacz do powietrza również nie jest dla nas przyjazny. W jego składzie najgroźniejszą dla nas substancją są ftalany, które powstawanie lub zaostrzenie astmy. Przyczyniają się także do powstawania raka piersi u kobiet i zmniejszają ilość plemników u mężczyzn.

Dlatego unikaj wszystkich produktów, w których składzie znajdziesz „zapach” lub „fragrance”.

Środki do udrażniania rur, czyszczenia piekarników i toalet. Na pewno każdy z nas wie, że są bardzo niebezpieczne i mocno żrące. To dlaczego nadal ich używamy ?

Jeśli macie je w domu, połóżcie je w takim miejscu, do którego nie sięgnie wasze dziecko, a najlepiej od razu je wyrzućcie . Ponieważ zawarte w nich żrące związki chloru, amoniak, wodorotlenek i podchloryn sodu są przyczyną oparzeń skóry i śluzówek, podrażnienie dróg oddechowych podczas wdychania oparów ( czyli podczas sprzątania), oraz ciężkie poparzenia gardła i przełyku (w przypadku nieumyślnego połknięcia, np. przez dzieci).

Jak sprzątać zdrowo ?

Jest wiele sposobów na usunięcie brudu produktami, które znajduj się w każdej kuchni.

  • Najpopularniejszym domowym produktem do sprzątania w domu jest ocet. Używając go, możemy pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z lodówki, a dodając do niego olejek z drzewa herbacianego działa dezynfekująco.
  • Zamiast używać odświeżacza powietrza, możemy użyć naturalnych olejków zapachowych.

Oczywiście nie wszystkie problemy potrafimy usunąć domowymi sposobami, czasami musimy sięgnąć po specjalne produkty do sprzątania. W takiej sytuacji polecam naturalne produkty, o prostym składzie. Są naprawdę bardzo skuteczne, a do tego nie musimy się obawiać, że zaszkodzą nam i naszym bliskim.

Naturalne i w 100% bezpieczne środki czyszczące możecie znaleźć tu.

  • Możecie z nich przygotować np. płyn do mycia naczyń. Wystarczy zmieszać 100ml BioKlean softu z jedną łyżeczką mydła mikroorganicznego . Jeśli chcecie nadać mu przyjemny, bezpieczny zapach dodajcie kilka kropel wybranego przez siebie naturalnego olejku eterycznego.
  • Mydłem mikroorganicznym możecie pielęgnować całe ciało ( również włosy!). Jego skład jest prosty i bezpieczny dla naszej skóry, a pożyteczna mikroflora dodatkowo utrzymuje naturalne pH skóry.
  • Natomiast do sprzątania praktycznie całego domu możecie użyć ProBio Cleanera, który stworzony jest wyłącznie z naturalnych składników. Nie zawiera szkodliwych substancji zapachowych, ponieważ piękny lawendowy i cytrynowy zapach zawdzięcza ekologiczny olejkom.

Szczerze zachęcam do zapoznania się z ofertą naszych naturalnych środków do sprzątania domu oraz naturalnych kosmetyków ! 😉

0

TOP

X